ARS SACRA
2025. szeptember 13-21. „A remény zarándokai”
Ars Sacra Fesztivál  •  séták  •  hírek  •  média  •  vers  •  kapcsolat huen

"Példaképeink" időtlen értékekkel

Az Ars Sacra Alapítvány vándorkiállításán életnagyságban elevenednek meg nemzetünk példaképei, magyar szentek, boldogok és tiszteletreméltó személyek. A kicsiket és nagyokat egyaránt megszólító kiállítás grafikáját Kállai Nagy Kriszta készítette, az életrajzi összefoglaló Bethlenfalvy Gábor munkája. Kiállításunkon az Árpád-házi szentektől újkori történelmünkig mutatunk fel életpéldákat, amellyel nem csak hiteles embereket, de a magyar nemzet történetét is megismerhetik.
 
A kiállítás kültéri és beltéri változatban is kölcsönözhető!
 
Kültéri kiállítás:
20 db, 160 x 80 cm-es forgatható aluminium szerkezetes panelhez, 28 féle kétoldalas grafikázott 5 mm KÖMA táblából választhat, szerkezetenként 4 db betonkockával (egy kocka súlya kb. 15 kg).
 
Beltéri kiállítás:
28 db kétoldalas grafikázott, 200x85 cm rollup kivitelben. Mérete összecsukva 90 cm hosszú 15 cm átmérőjű henger, darabonként tokban szállítható. Mindkét kiállításunk kölcsönözhető egyben, illetve egyedi megbeszélés szerint.
 
Vegye fel velünk a kapcsolatot! Tel: +36 30 145 1284, email: ars.sacra.09@gmail.com
 
Mindkét kiállítás anyagában az alábbi Szentek, Boldogok és Tiszteletreméltó személyek szerepelnek:
1. Apor Vilmos, 2. Batthyány-Strattmann László, 3. Boldog Gizella, 4. Boldog IV. Károly, 5. Boldog Özséb, 6. Brenner János, 7. Eszterházy János, 8. Kassai Vértanúk, 9. Kaszap István, 10. Márton Áron, 11. Meszlényi Zoltán, 12. Mindszenty József, 13. Romzsa Tódor, 14. Salkaházi Sára, 15. Sándor István, 16. Scheffler János, 17. Szent Albert, 18. Szent Erzsébet, 19. Szent Ferenc, 20. Szent Gellért, 21. Szent Hedvig, 22. Szent Imre, 23. Szent István, 24. Szent II. János Pál, 25. Szent Kinga, 26. Szent László, 27. Szent Margit, 28. Szent Piroska.

„Ne féljetek vágyakozni arra, hogy szentté váljatok!”
Szent II. János Pál pápa
 
FOR ENGLISH VERSION, CLICK HERE!

Mindszenty József

Csehimindszenten született. Tanulmányait Szombathelyen vé- gezte. 1915. június 12-én szentelték pappá. A proletárdiktatúra bukása után Zalaegerszegen városplébános lett. Szerzetesren- deket telepített le, iskolát, kollégiumot alapított, egyesületeket szervezett, szociális otthont építtetett, nyomdát létesített, újsá- got indított. 1944. március 4-én lett Veszprém püspöke, ebbéli minőségében fogalmazta meg a harcok azonnali beszüntetését követelő „Dunántúl főpásztorainak memorandumát”, melyet Boldog Apor Vilmos győri püspök is aláírt. Négy hónapig tar- tó nyilas fogság után 1945 áprilisában szabadult. 1945. október 2-án XII. Piusz pápa nevezte ki Esztergom érsekévé. Élen járt a háború utáni éhínség csillapításában és az újjáépítés támogatásában. Fáradhatatlanul járta az országot, hogy a rábízottak hitét és magyarságát erősítse. 1947-ben meghirdette a Boldogasszony engesztelő- és imaévet. 1948. december 26-án letartóztatták, és több hétig tartó kínzás után, koholt vádak alapján életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték. Börtönbe vetésével kezdődött a magyar katolikus egyház négy évtizedig tartó üldöztetése. Börtönéveinek 1956 szabadságharca vetett véget. A szabadságharc vérbefojtása tizenöt éves követségi félrabságának a kezdete. 1971-ben vette vállára élete legnagyobb keresztjét, amikor Szent VI. Pál pápa kérésére elhagyta hazáját. A bécsi Pázmaneumban telepedett le. Idős kora ellenére fáradhatatlanul járta a világot, és sorra felkereste a számkivetett magyar közösségeket. A szabad világban jelentette meg Emlékiratait. 1975-ben adta vissza lelkét a teremtő Istennek.
Isten Tiszteletreméltó Szolgája Mindszenty József máriacelli majd esztergomi sírja valóságos zarándokhely. Boldoggá avatási eljárása 1994 óta folyamatban van, életszentségét 2017-ben ismerte el Ferenc pápa. Mielőbbi boldoggá avatásáért idehaza és a nagyvilágban sok százezren imádkoznak.
 
„Az Oltáriszentség a hálaadás szentsége, amelyben Jézus Krisztus valóságos teste és vére az Ő istenségével együtt jelen van a kenyér és a bor színe alatt. Ez a szentség méltó rá, hogy mély imádással forduljunk felé. Először is azért, mert az Oltáriszentségben valóban jelen van Emánuel, a velünk lévő Isten. Másodszor azért, mert a keresztáldozat értéke mérhetetlen. Harmadszor pedig azért, mert e lelki táplálék az örök élet záloga. Az Oltáriszentség gyümölcsei közül a mai evangéliumi szakasz a szentáldozást emeli ki, az ember egységét és egyesülését Jézus Krisztussal. Ez a legnagyobb emberi esemény: sokkal több, mint egy koldus és egy király találkozása. Az áldozás révén Jézust mutató monstranciává válunk. Azt még értjük, hogy Jézus nem vetette meg a Szűzméhét, de hogyan lehetséges, hogy egy bűnös vagy egy ellenség lelkét sem veti meg? Ez soha el nem múló szeretetét jelzi: ’szerette az övéit, […] mind- végig szerette’ (Jn 3,1).”
(Részlet Tiszteletreméltó Mindszenty József 1958. június 5-i Úrnapi elmélkedéséből)
 

Online program feltöltésAlapítványLetöltésekBeszámolókFilmArchívumPartnerekAdatvédelem